اطلاع رسانی

http://www.shahmir.org/page.php?31

Paypal


جستجو درمان در منزل دکتر شاهمیر | پرستاری درمنزل | بيمارستان در خانه شما

[/html]

عفونت لوزه‌ها، عوارض كليوي را به دنبال دارد

 نسخه مناسب برای چاپ - افزودن این مطلب به بالاترین افزودن این مطالب به سایت دنباله افزودن این مطلب به سایت کلوب ADD TO DIGG ADD TO REDDIT

يك متخصص گوش و حلق و بيني:
عفونت لوزه‌ها، عوارض كليوي را به دنبال دارد
از مصرف سرخ كردني،ترشيجات و ادويه‌جات درهنگام عفونت لوزه‌ها پرهيز كنيد

دكتر برادران فر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه يزد، با بيان اينكه عفونت لوزه به دو صورت حاد و مزمن بروز مي‌كند، اظهار داشت: عفونت حاد لوزه علائمي مانند درد گلو، تب، لرز و درد بدن دارد و با توجه به اين كه عفونت حاد لوزه‌ها مي‌تواند عوارض كليوي را به دنبال داشته باشد، براي درمان قطعي آن بايد از پني‌سيلين نيز استفاده شود.

وي درخصوص عفونت‌هاي مزمن لوزه نيز اظهار كرد: در اين نوع عفونت فرد از كودكي با اين بيماري درگير بوده است و به دليل عفونت‌هاي پي درپي، لوزه‌ها حالت سوراخ دار پيدا مي‌كنند لذا در زمان عفونت، لوزه‌ها با درد همراه هستند و تب و لرز و ساير علائم حاد را ندارند.

اين متخصص گوش و حلق و بيني تصريح كرد: اين بيماري در دوران كودكي شيوع بيشتري دارد و در بزرگسالي به دليل افزايش ايمني در مقابل برخي عفونت‌ها، افراد كمتر در معرض اين بيماري قرار مي‌گيرند. اين در حالي است كه عفونت مزمن لوزه در بين بزرگسالان هم ديده مي‌شود كه مي‌تواند عفونت حاد لوزه نيز به آن اضافه شود.

وي پيشگيري از سرماخوردگي را يكي از راه‌هاي مهم پيشگيري از عفونت لوزه‌ها دانست.

برادران فر يادآور شد: علاوه بر استفاده از آنتي بيوتيك در دوره بيماري بايد از مايعات استفاده شود و از مصرف ترشي، ادويه‌جات و مواد غذايي سرخ كردني پرهيز شود.

 ایسنا

 
توسط : توسعه - يكشنبه 10 مرداد 1389 - 09:45:38    خواندن / ارسال نظرات :0

شاخه های اخبار

منوی اصلی

خوش آمدید

نام کاربری:

کلمه عبور:
به خاطر داشتن

[ ]
[ ]

اخبار دیگر

سیستم RSS

پیگیری اخبار سایت توسط سیستم RSS.
rss1.0
rss2.0
rdf