اطلاع رسانی

http://www.shahmir.org/page.php?31

Paypal


جستجو درمان در منزل دکتر شاهمیر | پرستاری درمنزل | بيمارستان در خانه شما

[/html]

شايع‌ترين علت درد انگشتان دست زنان

 نسخه مناسب برای چاپ - افزودن این مطلب به بالاترین افزودن این مطالب به سایت دنباله افزودن این مطلب به سایت کلوب ADD TO DIGG ADD TO REDDIT


شايع‌ترين علت درد انگشتان دست زنان


يكي از شايع‌ترين علل درد انگشتان دست و خواب رفتن آنها در زنان ابتلا به بيماري كارپال تانل (CTS) است.

در اين بيماري تونل مچ دست بيمار به دلايل نامشخصي تنگ مي‌شود و اين تنگي روي عصب و تاندون‌هاي مچ فشار وارد مي‌كند كه نتيجه آن احساس درد در انگشتان و بي‌حسي و گاهي ناتواني آنها است.

اين بيماري با انجام يك جراحي ساده قابل درمان است،‌ سه چهارم مبتلايان به اين بيماري در سطح جهان، زنان هستند. از ميان 1900 بيماري نيز كه بر اثر ابتلا به «كارپال تانل» جراحي كرده‌ام، بيش از 90 درصد آنان زنان بالاي 30 سال داراي فرزند بوده‌اند.

كتف، شانه، بازو، آرنج، ساعد، مچ و انگشتان دست از اعضاي اندام‌ فوقاني هستند و منشا دردهايي كه در اين اندامها به وجود مي‌آيد يا در ستون فقرات است يا در خود اندامها.

مهمترين علت بروز درد در ناحيه مچ دست وارد شدن ضربه به آن است. اين ضربه‌ها باعث تورم و دردناك شدن تاندون‌هاي اين اندامها يا پاره شدن تاندون‌ها مي‌شود. بلند كردن اجسام سنگين بدون آمادگي جسماني لازم نيز از ديگر علل دردناك شدن اين عضو است.

در پايان درباره افرادي كه به مدت طولاني پشت رايانه مي‌نشينند و زياد از مچ دست براي نوشتن استفاده مي‌كنند، باید گفت که انجام اين كارها نقش تعيين كننده‌اي در ابتلا به بيماري «كارپال تانل» ندارد بلكه مي‌تواند به ابتلا به اين بيماري كمك كند چرا كه انجام كارهاي يكنواخت ممكن است باعث وارد شدن فشار به مچ دست و در نتيجه تورم آن شود.
توسط : واحد اخبار - شنبه 11 تير 1390 - 10:07:16    خواندن / ارسال نظرات :0

شاخه های اخبار

منوی اصلی

خوش آمدید

نام کاربری:

کلمه عبور:
به خاطر داشتن

[ ]
[ ]

اخبار دیگر

سیستم RSS

پیگیری اخبار سایت توسط سیستم RSS.
rss1.0
rss2.0
rdf