اطلاع رسانی

HTTP://WWW.FACEBOOK.COM/DR.SHAHMIR

Paypal


جستجو درمان در منزل دکتر شاهمیر | پرستاری درمنزل | بيمارستان در خانه شما

[/html]

خونریزی در بارداری

 نسخه مناسب برای چاپ - افزودن این مطلب به بالاترین افزودن این مطالب به سایت دنباله افزودن این مطلب به سایت کلوب ADD TO DIGG ADD TO REDDIT


خونریزی در بارداری


قطع عادت ماهیانه یا تاخیر در وقوع آن، مهم ترین علامت برای تشخیص بارداری است...

همان طور که می دانید با لانه گزینی جنین در دیواره رحم و آزاد شدن هورمون HCG، خون ریزی های ماهیانه دیگر غیرممکن است اما برخی از زنان ادعا می کنند در دوران بارداری شان به ویژه در اوایل آن، خون ریزی های عادت ماهیانه نیز داشته و بارداری را همراه با عادت ماهیانه تجربه کرده اند. این ادعا چقدر صحت دارد؟

آیا امکان دارد خانمی باردار باشد ولی عادت ماهیانه اش هم ادامه داشته باشد؟

خون ریزی در بارداری یکی از شایع ترین علایمی است که مادر باردار را وادار به مراجعه به پزشک می کند اما نکته قابل توجه این است که هرگونه خون ریزی در دوران بارداری علامت خطر تلقی می شود و شخص باید به پزشک مراجعه کند. این تفکر که قاعدگی هنگام بارداری طبیعی است و در برخی از زنان اتفاق می افتد، عامیانه و غیرعلمی است و باید به آن به عنوان یک علامت غیرطبیعی و اعلام خطر نگاه کرد.

▪ اگر این خون ریزی ها اوایل بارداری اتفاق بیفتد، باز هم خطرناک است؟

شایع ترین عامل خون ریزی در ۳ ماهه اول بارداری، شرایط تهدید به سقط است. بر اساس اینکه سیر خون ریزی پیش رونده باشد یا خیر، اقدامات درمانی متفاوتی برای زن باردار انجام می شود. در مواردی که خون ریزی کم و بدون علامت دیگری باشد، با مراقبت های لازم کنترل می شود اما باید به خاطر داشت این خون ریزی ها می توانند نشان دهنده خطرهای جدی مانند سقط ناقص، بارداری خارج از رحم، مول (بچه خوره)، سقط های فراموش شده و... در سه ماه اول بارداری باشند.

▪ آیا امکان دارد خون ریزی ای مانند خون ریزی عادت ماهیانه در ۳ ماهه دوم و سوم بارداری رخ دهد؟

همان طور که گفتم، این خون ریزی در هر زمان از بارداری علامت خطر است. در ۳ ماهه دوم و سوم نیز شایع ترین علت های خون ریزی، جفت سه راهی و کنده شدن زودرس جفت و حتی اولین علامت وقوع زایمان های زودرس هستند که باید جدی گرفته شوند.

▪ برخی از خانم ها ادعا می کنند در زمان بارداری، درست در موعد عادت ماهیانه، خون ریزی داشته اند. چطور ممکن است؟

هر خون ریزی را نمی توان عادت ماهیانه نامید. در هر صورت خون ریزی در دوران بارداری یک زنگ خطر است گاهی شروع خون ریزی همزمان با زمان عادت ماهیانه است وگرنه وقوع عادت ماهیانه و بارداری به طور همزمان ممکن نیست.

هرگونه خون ریزی ای در زمان بارداری همواره به عنوان عامل خطر در افزایش مرگ و میر مادر نوزاد قابل توجه است.

▪ چه زنانی بیشتر در معرض خون ریزی در زمان بارداری هستند؟

احتمال وقوع این خون ریزی ها در مادرانی که سابقه خون ریزی در بارداری های قبلی را داشته اند، در بارداری های بعدی بیشتر است. بهتر است سریعا به پزشک خود مراجعه کند تا از وقوع خطرات بعدی مانند سقط و... جلوگیری شود.
توسط : واحد اخبار - چهارشنبه 8 تير 1390 - 11:21:48    خواندن / ارسال نظرات :0

شاخه های اخبار

منوی اصلی

خوش آمدید

نام کاربری:

کلمه عبور:
به خاطر داشتن

[ ]
[ ]

اخبار دیگر

سیستم RSS

پیگیری اخبار سایت توسط سیستم RSS.
rss1.0
rss2.0
rdf