اطلاع رسانی

page.php?31

Paypal


جستجو درمان در منزل دکتر شاهمیر | پرستاری درمنزل | بيمارستان در خانه شما

[/html]

بی حالی و کسل بودن

 نسخه مناسب برای چاپ - افزودن این مطلب به بالاترین افزودن این مطالب به سایت دنباله افزودن این مطلب به سایت کلوب ADD TO DIGG ADD TO REDDITبی حالی و کسل بودن


بی حالی و کسل بودن از مشکلات شایع میان مردم به خصوص خانم هاست در کل عدم تحرک جسمی و خوردن غذای بیشتر هم باعث تنبلی و کسالت می شود. اما اگر فکر می کنید که با امتحان هر روشی باز هم نشاط و شادابی خود را به دست نمی آورید (روش هایی مثل خواب خوب و راحت شبانه، نوشیدن یک فنجان نوشیدنی محرک مثل قهوه یا نسکافه، آهسته دویدن در هوای آزاد و...) راه های بیشتری هم هستند که متخصصان به شما پیشنهاد می کنند، که اینجا مختصر و مفید به آنها اشاره می کنیم. حتما آنها را امتحان کنید و نجات پیدا کنید:

۱) به صبحانه تان دقت کنید. برای صبحانه چه چیزی می خورید؟

نخوردن وعده غذایی صبحانه، باعث کند شدن متابولیسم بدن می شود و ذخیره انرژی بدن را که برای انجام دادن فعالیت هایش در طول روز لازم دارد، خالی می کند. این را جوی بوئر متخصص تغذیه می گوید. به علاوه چیزی که میل می کنید، بسیار اهمیت دارد. این پزشک پیشنهاد می کند که روز را باید با صبحانه ای شروع کنید که دست کم حاوی پنج گرم پروتئین باشد. با این حساب وجود تخم مرغ در این وعده غذایی بسیار مفید به نظر می آید. پروتئین ها موجب افزایش فعالیت ماده ای به نام نوراپی نفرین می شوند. نوراپی نفرین ها باعث افزایش سرعت تپش قلب و قدرت فکر کردن در مواقع اضطراری می شوند. همچنین به دلیل اینکه به آرامی هضم می شود، درنتیجه میزان قند خون و سطح انرژی ثابت می مانند.

برخی از خوراکی های حاوی پروتئین عبارتند از:

غلات تهیه شده با حداقل سه گرم ماده غذایی فیبر دار

به اندازه یک و دو دهم فنجان، زغال اخته بخورید با یک قاشق گردوی خرد شده.

یا املت خوشمزه ای میل بفرمایید با چهار عدد سفیده تخم مرغ. اگر کلم بروکلی هم خواستید خوب است، به اندازه حداقل یک و دو دهم فنجان.

همین طور حداقل یک و چهاردهم فنجان پیاز خردشده و پنیر کم چرب.

۲) آرامش داشته باشید

قرض هایتان یا مافوق تان که بسیار سختگیر و شدیدالعمل است و چیزهایی از این قبیل می توانند موجب بروز استرس های طولانی مدت شده و شما را بی رمق و خسته و کوفته کنند. دکتر نیسیا برگمون مدیر دانشگاه و مرکز درمانی لانگلون، می گوید:«استرس و مشغله های فکری قدیمی، باعث بروز تپش قلب و افزایش فشار خون می شوند و مجبور می شوید تا دیر وقت کار کنید و به تبع آن دچار خستگی و بی حالی شدیدی شوید. وقتی شما به مرز بی حالی برسید اما مجبور باشید کار کنید، تمایل دارید که ماهیچه های خود را سفت کنید که باعث بروز ناراحتی و خستگی در شما می شود و حتی احساس درد می کنید. افراد مضطرب معمولا درست و حسابی نفس نمی کشند، بلکه تند تند و سریع تنفس می کنند. پس اکسیژن کافی را به درون ریه هایشان نمی رسانند.»

دکتر گلدبرگ در این زمینه می گوید:«این گونه افراد فقط در حال باد کردن بیش از حد ریه های خود هستند و تولید

دی اکسید کربن در خون که باعث می شود احساس خستگی و تنبلی داشته باشید. وقتی هیجان و اضطراب به سراغ تان آمد، فورا سه نفس آرام و عمیق بکشید تا به بدن تان مقدار زیادی اکسیژن انرژی بخش هدیه بدید، با این کار خود، قلب شما از فشار استرس رها شده و از سرعت زیاد، به سرعت عادی باز می گردد. بعد اگر وقت داشتید کاری کنید مثلا با یک دوست صحبت کنید؛ خودتان را به چیزی در اطراف مشغول کنید، یک فیلم بامزه تماشا کنید و هزار تا کار دیگر... . چیزی که اهمیت دارد، این است که در آن موقعیت حساس، تصمیمی نگیرید و کاری نکنید.»

۳) میزتان مرتب و منظم باشد

دکتر کارول لاندو که در مدرسه پزشکی براون در رود آیلند پروفسور بالینی و بیماری های روانی است، می گوید:«گشتن میان توده های زیاد به هم ریخته کاغذ، به خودی خود بسیار وقت گیر و اعصاب خرد کن است! فقط نگاه کردن به پشته ای از کاغذ و کتاب های به هم ریخته استرس زاست، کارایی شما را پایین آورده و ذهن تان را ضعیف می کند.»

لورا استاک نویسنده کتاب « درمان خستگی زیاد» هم در این مورد ابراز می دارد:«با اینکه اندکی به هم ریختگی اشکالی ندارد و زیاد هم مهم نیست اما در کل فقط باید ابزاری را روی میزتان قرار بدهید که به کرات از آنها استفاده می کنید مثلا کامپیوترتان یا کاغذهایتان که فقط در آن روز مشخص باید روی آنها کار کنید.»

ابزار غیرضروری مثل برچسب های بی مورد یا یک دستگاه پانچ را می توانید در یک کشو قرار دهید. برای اینکه میزتان مرتب و تمیز باشد، آخر هر روز پنج دقیقه وقت بگذارید که کاغذ ها و کتاب هایتان را در جای مشخص قرار دهید، به کارهایتان سر و سامان بدهید و میزتان را تا حد امکان، مرتب نگه دارید!

۴) به ویتامین C بدنتان توجه کنید

دکتر کارول جانستون پروفسور تغذیه در دانشگاه ایالتی آریزونا در مسا می گوید:«تقریبا ۳۰درصد خانم ها، ویتامین C را آنقدر که باید دریافت نمی کنند و مقدار خیلی کم آن در بدن هم در پایین آوردن سطح انرژی بسیار دخالت دارد. به دلیل اینکه ویتامین C در به وجود آوردن ماده ای به نام کارنیتین خیلی نقش دارد، مولکولی که در سلول ها باعث ایجاد تغییراتی روی اسیدهای چرب شده و ایجاد انرژی می کند».

کمبود کارنیتین باعث می شود که بدن از پروتئین به عنوان انرژی استفاده کند. که باعث تولید لاکتیک اسید می شود ماده مضری که در ماهیچه ها و بافت های خسته یافت می شود. اما با خوردن روزانه حداقل ۷۵ گرم مواد حاوی ویتامین C می توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد: پرتقال، کیوی، بروکلی یا توت فرنگی.

۵) تیرویید شما در چه حالی است؟

این غده هورمون هایی را ترشح می کند که به کنترل متابولیسم و سرعت تپش قلب کمک می کنند. استفن ریچاردسون که در مرکز درمانی انستیو ایلمن کار می کند در این مورد می گوید:«هر چقدر که تیروئید شما کم کار تر باشد و کمتر تولید هورمون داشته باشد، متابولیسم بدن کند تر بوده و انرژی کمتری خواهید داشت»توسط : واحد اخبار - سه شنبه 6 ارديبهشت 1390 - 14:23:10    خواندن / ارسال نظرات :0

شاخه های اخبار

منوی اصلی

خوش آمدید

نام کاربری:

کلمه عبور:
به خاطر داشتن

[ ]
[ ]

اخبار دیگر

سیستم RSS

پیگیری اخبار سایت توسط سیستم RSS.
rss1.0
rss2.0
rdf