اطلاع رسانی

http://shahmir.org/page.php?16

Paypal


جستجو درمان در منزل دکتر شاهمیر | پرستاری درمنزل | بيمارستان در خانه شما

[/html]

عفونت قارچی

 نسخه مناسب برای چاپ - افزودن این مطلب به بالاترین افزودن این مطالب به سایت دنباله افزودن این مطلب به سایت کلوب ADD TO DIGG ADD TO REDDIT


عفونت قارچی  بیماری پوستی و پوست فرق سر می باشد که انواع مختلف قارچ منجربه ایجاد آن می شوند. عفونت قارچی روی پوست سر معمولا باعث به وجود آمدن تکه های طاس و بیمو در روی پوست زبر و ناهموار می شود. عفونت قارچی در نواحی دیگر پوست باعث بروز جوش های دایره ای قرمز که خارش دارند می شود.این محلهای خارش می تواند خشک و زبر یا مرطوب و پوسته مانند باشند.

آیا حیوانات می توانند عفونت قارچی را به انسانها منتقل کنند؟

بله – انواع مختلف حیوانات می توانند عفونت قارچی را به انسان انتقال دهند .عفونت قارچی از طریق تماس مستقیم با پوست و موی حیوانات آلوده به عفونت قارچی منتقل می شود . سگها و گربه ها مخصوصاً بچه گربه ها و توله سگ ها احتمال دارد به عفونت قارچی آلوده باشند و آن را به افراد انتقال دهند. گاو، بز ، خوک، اسب نیز می توانند این بیماری را به انسان منتقل کنند. همچنین افراد از طریق تماس با افراد دیگر و وسایلشان می توانند دچار این بیماری شوند.

عفونت قارچی نوعی عفونت پوستی است که قارچها موجب آن می شوند.این نوع عفونت می تواند روی پوست بدن ، پوست سر ، کشاله ران و ناخن ها بروز کند.

اغلب، یکباره لکه های متعدد عفونت قارچی روی پوست ظاهر می شود .

دلایل و شیوع مرض:

عفونت قارچی یکی از معمول ترین اختلالات پوستی ،مخصوصا در بین بچه ها است . ولی افراد در هر گروه سنی احتمال دارد به آن دچار شوند. تصور می شود عامل ایجاد این نوع بیماری کرمها هستند درصورتیکه عامل اصلی این بیماری قارچها هستند.

باکتر ها و قارچهای متعددی در بدن ما زندگی می کنند بعضی از آنها برای بدن مفید هستند و برخی دیگر به سرعت تکثیر می یابند و باعث بروز عفونت می شوند.

زمانی که نوع خاصی از قارچها در جایی از پوست بدن مثل پوست فرق سر و ناخن رشد کرده و تکثیر می یابند عفونت قارچی به وجود می آید.

عفونت قارچی حالت مسری دارد و می تواند از طریق تماس مستقیم پوست به پوست یا تماس با وسایل آلوده شخص مثل شانه ، لباس های نشسته یا از سطح حمام و دوش استخر از شخصی به شخص دیگر منتقل شود.

همچنین حیوانات خانگی نیز یکی از انتقال گران عفونت قارچی هستند بخصوص گربه ها که شایع ترین حامل این عفونت هستند. قارچهایی که باعث بروز چنین عفونتی می شوند برای زندگی به جای گرم و نمناک احتیاج دارند . عفونت های قارچی معمولا وقتی خیس باشید مثل وقتی که عرق کرده اید یا زخم کوچکی در پوست و پوست سر یا روی ناخن به وجود آید بیشتر مجال تکثیر می یابند.
توسط : واحد اخبار - چهارشنبه 21 مهر 1389 - 08:45:28    خواندن / ارسال نظرات :0

منوی اصلی

خوش آمدید

نام کاربری:

کلمه عبور:
به خاطر داشتن

[ ]
[ ]

اخبار دیگر

سیستم RSS

پیگیری اخبار سایت توسط سیستم RSS.
rss1.0
rss2.0
rdf